Едмънтън Ойлърс „трябва да работят повече, за да направят повече дузпи“ във финала на Западната конференция: Екхолм
Global News | 2024-05-27 | 14:42:20

Конър Макдейвид нямаше отговор.

Неговият главен треньор междувременно взе дълга, умишлена пауза, за да обмисля същия въпрос – защо Ойлърс не успяха да направят дузпи срещу Далас Старс на финала на Западната конференция на НХЛ?

„Чувал съм много за миналото , като зрител, а не част от НХЛ, не като треньор … понякога стандартът се променя малко“, каза шефът на пейката на Едмънтън Крис Кноблаух относно съдийството на плейофите. „(Съдиите) определено биха искали да се уверят, че това е дузпа, когато в редовния сезон може би някои неща ще бъдат пропуснати.

„Това очевидно е жалко за нас.“

Ойлърс и Старс са наравно 1-1 в най-добрата серия от седемте серии с място във финала за Купа Стенли след победата на Далас с 3-1 в събота.

Едмънтън взе първия мач в четвъртък с 3- 2 в двойно продължение, въпреки че веднъж се възползвах от предимството на човека – изискване за твърде много мъже на леда – в сравнение с 10 минути време за силна игра за домакините.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и по света.

Ойлърс и Старс изиграха по една мощна игра през първите 58 минути от мач 2 преди няколко късни обаждания, така или иначе, като резултатът беше почти решен.

Това е ярък контраст в сравнение с предишните два на Едмънтън серия.

Клубът отбеляза шест гола от 18 шанса за предимство във втория кръг срещу Ванкувър Кенъкс, след като отвори плейофите с 9 за 25 срещу Лос Анджелис Кингс.

Ойлърс, които имаха четвъртата най-добра силова игра в лигата през редовния сезон, се понижиха до все още впечатляващите 34,9 процента успеваемост благодарение на серия 1 към 13, датираща от мач 5 срещу Ванкувър, но имаха само тези три възможности в малко повече от седем периода на финалното действие на конференцията.

„Имаме много добра силова игра и печелим много игри на силовата игра,“ Knoblauch продължи в премерения си отговор. „Жалко е за нас, че е по-трудно да теглим дузпи в плейофите, отколкото в редовния сезон.“

Едмънтън имаше средно четири минути и 26 секунди време за силна игра в 82 мача през 2023-24 г., но има спечели общо само 4:42 в тази серия.

„Стандартът е еднакъв и за двата отбора“, добави Knoblauch за мача на Stars. „Не казвам, че е несправедливо за нас, но бихме искали същия стандарт (както през редовния сезон).“

Защитителят на Ойлърс Матиас Екхолм беше по-малко дипломатичен, когато беше запитан по същата тема в шкафчето за посетители стая в American Airlines Center късно в събота.

„Страхотен въпрос“, каза той. "Нямам идея. Погледнах дузпата (на защитника на Едмънтън Дарнел Нърс) и пет минути по-късно получавам кръстосана проверка точно на същото място. Това е трудно. Това е физическо. Това е плейофен хокей.

„Трябва да работим по-усилено, за да направим повече дузпи.“

Нападателят Ойлърс Конър Браун посочи дисциплината на Старс – Далас има средно три минути в плейофите с малко играчи на игра тази пролет – като част от уравнението.

„Те пасват с краката си“, каза той. „Но мисля, че можем да свършим по-добра работа, като задържим шайбата и създадем някакъв импулс, така че да трябва да ни преследват малко.

„Обикновено това е, когато получавате обажданията си.“

Звездите също до голяма степен свършиха добра работа при изравняване на силата срещу МакДейвид и Леон Драйзайтл, които са 1-2 в резултата след сезона. Макдейвид победи двойния победител в OT в четвъртък, а Draisaitl имаше гол и асистенция, но и двамата бяха задържани извън таблицата в мач 2 – първи за Ойлърс в тези плейофи.

Въпреки че много внимание беше обърнато на неговия две звезди, Knoblauch посочи погледите, които динамичното дуо на Едмънтън все още привлича към вратаря на Stars Джейк Йотингер.

„Бих бил малко разтревожен, ако те не получават своите шансове за гол“, каза той. „Но ние ще разгледаме това. Имахме достатъчно възможности да вкараме повече, отколкото (в мач 2).

„Ще има някои промени, които можем да направим.“

McDavid, Draisaitl и Co. ще имат да намерят път – особено ако реферите продължат да премълчават свирките.